(050) 38-48-843 (067) 38-48-843

Монтаж та встановлення HPL панелей

Дізнатись вартість виробу!

HPL панелі (High Pressure Laminate) – це універсальний екологічно чистий матеріал, який активно застосовують у Європі для конструкційно-оздоблювальних робіт. Пластик з HPL використовується в меблевому виробництві та будівництві.

Компакт-ламінат, або ламінат підвищеного тиску, - матеріал, який виходить під час пресування целюлози, просоченої термоактивними смолами, із шарами декоративного паперу. У процесі відбувається термоконденсація смол, в результаті чого паперово-шаруватий пластик з HPL стає монолітним і знижується можливість його розшарування. Ламінат HPL захищений від зношування завдяки використанню спеціального акрилового покриття.

Застосування HPL пластику:

  • виготовлення кухонних гарнітур та стільниць;
  • оформлення фасадів житлових, громадських та комерційних будівель; виготовлення меблевих фасадів;
  • облицювання дверей;
  • оздоблення терас, лоджій та балконів; декорування інтер'єрів;
  • оформлення цоколя; створення ефектних торгових та виставкових екстер'єрів та стильних перегородок у приміщеннях.

Компанія «Stim Group» допоможе вам вирішити питання, пов'язані з виготовленням декоративних HPL-панелі для кухні, стільниць, декору інтер'єру чи екстер'єру, а також послуг їх встановлення та монтажу у Києві та Київській області. Ми пропонуємо стильні оригінальні рішення для всіх, хто хоче йти в ногу з часом, використовуючи новинки інтер'єрної моди та прогресивні європейські технології.

Історія виникнення HPL пластику

«Laminate» перекладається з англійської як «пластинчастий» або «шаруватий», звідки й походить назва – шарувато-паперовий пластик. Автором цього матеріалу став американський вчений бельгійського походження Лео Бакеланд. Нагрітий папір він просочив під тиском фенолформальдегідними смолами та отримав міцний пластик, стійкий до різних впливів.

Спочатку матеріал використовували в автомобільній промисловості, виготовляючи запчастини для кузовів, але пізніше він став популярним у виробництві оздоблювальних матеріалів. Винахід пластику-ламінату датується 1912 роком, але по-справжньому широкого поширення він набув вже після Другої світової війни.

Види HPL панелей

HPL панелі виготовлені з ламінату високого тиску та призначені для внутрішніх та зовнішніх оздоблювальних робіт. Залежно від призначення виділяють наступні види ХПЛ панелей:

  • інтер'єрний – для оздоблення стін усередині приміщень;
  • екстер'єрний – для оздоблення фасадів будівель;
  • високостійкий до займання .

Екстер'єрний матеріал оснащений спеціальним захисним шаром, який запобігає вигоранню на сонці, при цьому захист від ультрафіолету передбачається лише із зовнішнього боку HPL панелей. Внутрішня сторона відрізняється за оформленням, що дозволяє уникнути помилок у процесі монтажу. Інтер'єрний пластик не має захисного шару і відрізняється від екстер'єрного нижчою ціною.

Сфера застосування HPL-панелей

ХПЛ пластик – універсальний матеріал, він широко затребуваний у меблевій промисловості, зокрема, для виробництва кухонних стільниць та гарнітурів. Різноманітність дизайнів дозволяє використовувати її для оформлення фасадів житлових, громадських, комерційних будівель.

Властивості даного матеріалу відрізняються тривалим терміном використання за рахунок високої якості поверхні. Матеріал добре вентилюється, т.к. кріпиться на металеву основу та створює безперебійну циркуляцію кисню в приміщенні. Це сприяє зниженню рівня конденсату та забезпечує приміщенню оптимальну вологість. Також фасадні панелі можуть застосовуватися для обробки балконів, лоджій, терас та декорування інтер'єрів.

Широка палітра кольорів та фактур дозволяє використовувати HPL панелі для створення ефектних торгових та виставкових екстер'єрів, стильних перегородок у приміщеннях, транспортних зупинок, паркових лав та інших елементів облаштування.

Оздоблення інтер'єрів та екстер'єрів

HPL панелі поєднує в собі ефектний дизайн, універсальність і привабливу вартість і часто використовується як оздоблювальний матеріал. Панелями з ламінату обшивають стіни, підлоги та стелі, а також фасади будівель. ХПЛ панелі застосовують для створення перегородок, декорування вікон, підвіконь та інших елементів сучасного інтер'єру.

Виробництво меблів

HPL панелі знаходять успішне застосування у меблевій промисловості. З нього виготовляють кухонні, спальні та вітальні гарнітури, стільниці, столи, шафи та інші предмети корпусних меблів. Найширший вибір кольорів та відтінків, принтів та оригінальних фактур сприяє затребуваності пластику у цій сфері.

ХПЛ дозволяє створювати глянцеві та матові поверхні, підкреслюючи особливості інтер'єрного стилю. Так, для кухні в стилі ганьби-тік, модерн або мінімалізм підійдуть глянцеві стільниці та фасади. Варто враховувати, що глянець дуже гарний, але не надто практичний. На глянцевій стільниці відразу стають видні найменші плями, крихти та сліди від пальців. Якщо вашим пріоритетом є практичність, краще віддати перевагу матовим ХПЛ панелям.

Варіанти кріплення фасадного ламінату

Щоб закріпити HPL-панелі на фасадах, необхідно застосувати такі методи:

  1. видиме кріплення - варіант, який має на увазі закріплені на поверхні заклепки, вони фарбуються під палітру кольорів;
  2. закрите механічне кріплення;
  3. механізм із анкером прихованого типу кріплення;
  4. закрите кріплення із використанням герметичного клею.

Підсистеми як важливий фактор кріплення панелей HPL

Щоб закріпити матеріали на спеціальних металевих конструкціях необхідно використовувати спеціалізовані підсистеми з дерева або металу. Дерев'яна обрешітка використовується, коли виключена можливість потрапляння на неї рідин – такий варіант можна використовувати всередині приміщення. Якщо використовувати дерев'яні решетування зовні, тобто ймовірність появи цвілі.

При кріпленні панелей на підсистему використовують алюмінієвий каркас або з нержавіючої сталі. При застосуванні рухомої точки капелюшка кріплення важливо закривати отвори повністю. Щоб кріплення було добре зафіксоване, потрібно застосовувати спеціалізовані насадки типу “mouth piece” для отримання технологічного зазору.

Незалежно від використовуваного матеріалу для підсистем панелі потрібно ставити тільки вертикально, дотримуючись їх можливого рівня вентиляції (необхідна ширина зазору не менше 30 мм). Рівень висоти профілів каркаса має бути трохи більше 3 м.

Основні характеристики HPL панелей

Панелі HPL відповідають усім вимогам Міжнародної організації зі стандартизації. HPL відрізняється високою пожежною безпекою, стійкий до забруднення, впливу хімічних речовин та запахів.

Фасадні ХПЛ панелі мають такі характеристики:

  • високі адгезивні властивості та мала пористість, що запобігає утворенню на стінах патогенної мікрофлори;
  • стійкість до ультрафіолету;
  • гладкість поверхні, легка вага; антистатичні властивості;
  • стійкість до вологості;
  • відмінні звукоізоляційні та теплоізоляційні властивості;
  • щільна структура HPL панелей запобігає проникненню бруду всередину;
  • стійкість до впливу хімічних речовин – солей та кислот.

За техніко-експлуатаційними властивостями HPL значно виграє у полівінілхлориду, поліефірного каменю, паперово-меламінової плівки. Завдяки необмеженій палітрі кольорів та текстур, ХПЛ знаходить найрізноманітніше застосування у створенні інтер'єрів та екстер'єрів, реалізації оригінальних архітектурних ідей та дизайнерських задумів.

Особливості виготовлення пластику з HPL

Декоративні панелі виробляються шляхом пресування крафт-паперу, обробленого полімерним складом.

Меблеву плиту облицьовують ламінатом під високим тиском (до 10 мега Паскалей) та при високій температурі (від 130 до 140 градусів). Цей процес називають постформінгом. Інноваційна технологія забезпечує однорідну поверхню оздоблювального матеріалу, передбачаючи деформацію плит по кромці. Відсутність шва між кромкою та верхом плити дозволяє запобігти попаданню вологи і, як наслідок, відшарування оздоблення.

Інша сторона панелей добре відшліфована та підготовлена для нанесення різних основ. Оздоблювальний матеріал може мати різний тип поверхні, залежно від обробки. Для інтер'єрів та екстер'єрів різних стилів можна вибрати глянсові або напівматові панелі, великі або дрібнозернисті, рустикальні.

Переваги декоративних панелей з ламінату високого тиску

Важлива перевага ламінат-панелей – висока стійкість до вандалізму. Розфарбовані фарбами або графіті фасади будівель можна легко очистити, використовуючи розчинник чи звичайну воду. При цьому зовнішній вигляд обробки залишається привабливим, а її властивості та характеристики не змінюються.

HPL пластик має такі переваги:

  • стійкість до механічних впливів, УФ-випромінювання, агресивних хімічних речовин;
  • міцність, стійкість до ударів;
  • експлуатаційні властивості матеріалу не змінюються за низьких і високих температур (від -60 до +80 °С);
  • стійкість до корозійних процесів; не поглинає вологу;
  • екологічність та безпека - HPL не містить важких металів та токсичних хімічних речовин, здатних завдати шкоди людям, тваринам або навколишньому середовищу;
  • практичність, простота та зручність догляду; вибір кольорових рішень;
  • простота монтажу (установка можлива будь-якої пори року);
  • при горінні матеріалу виділяється мало диму;
  • стійкість до зношування, що визначає тривалі терміни служби матеріалу.

Оскільки панелі HPL важко пошкодити, їх часто використовують для обробки стін з боку вулиці на нижніх поверхах будівель.

Мінуси HPL панелей

Як і будь-який оздоблювальний матеріал, HPL має деякі недоліки:

  1. Висока вартість. Якщо порівняти ціну ХПЛ панелей та звичайних пластикових, то перші коштуватимуть значно дорожче. Це зумовлено більш якісними експлуатаційними характеристиками.
  2. Складнощі при розрізанні матеріалу. Щільна структура панелей – безперечний плюс, проте вона не дозволяє зробити розрізання листів без спецобладнання.
  3. Можливість підробки. Існує чимало наслідувань таким панелям, які виробники позиціонують як аналоги. Щоб не потрапити на підробку, обов'язково ознайомтеся із сертифікатом якості матеріалу, який маєте намір придбати.

HPL панелі – сучасний оздоблювальний матеріал за справедливу ціну.

HPL панелі поєднують у собі практичність, зносостійкість, універсальність та ефектний вигляд, маючи багато позитивних характеристик. Незважаючи на високу ціну, вони оптимально підходять для оздоблювальних робіт та повністю виправдовують вартість.